Країни Західної Європи і США головне

Країни Західної Європи і США головне
Країни Західної Європи і США (а також деякі інші держави, наприклад, Канада) утворюють так званий «Західний світ», а їх населення входить в «золотий мільярд».

Це найбільш благополучні, розвинені в економічному і сильні у військовому відношенні країни.

Вони є основними точками тяжіння для емігрантів з бідніших районів світу.

Ми всі досить добре знайомі з окремими особливостями європейських і північноамериканських держав (наприклад, по фільмах і туристичним поїздкам).

У той же час, навколо західного світу існує багато "міфів", Америка так і зовсім половиною населення України сприймається виключно з гумористичної подачі Задорнова.

Давайте розберемося, що ж таке насправді західноєвропейські країни, які їхні загальні риси, чим вони відрізняються від України і СНД в дійсності, без гумору.

{LikeAndRead}

Головні відмінні характеристики

Нації, про які йде мова, сильно відрізняються один від одного (не дивно, адже їх налічується кілька десятків). Проте їх ріднить і ряд типових рис.

Соціальне благополуччя

У числі визначальних особливостей - історія демократичного ладу суспільства. Практично всі країни Заходу протягом 70-100 останніх років розвиваються як демократичні (хоча можуть бути формально монархіями, як Англія чи Данія).

Країни Західної Європи і США головне
У будь-якому випадку тут сильно розвинені саме правові відносини і захищеність кожного окремого громадянина законом.

Тут більше, ніж де б то не було, цінуються і підтримуються права і свободи людини, пафосно записані в конституціях більшості інших державних утворень.

Іммігрантів, що переїхали до Європи, дивує високий рівень добробуту населення, прекрасна індустрія розваг і відпочинку.

Те ж саме стосується найважливіших державних послуг, таких, як освіта або охорона здоров'я, лікування.

У комплексі це означає великі можливості для самореалізації кожного члена суспільства, високий індекс розвитку людського капіталу, більшу тривалість життя.

Сильно розвинена соціальна сфера - сфера підтримки малозабезпеченого населення. Навіть у США (а Штати традиційно вважаються оплотом акул капіталізму, байдужого до бідних) є величезні по бюджету програми підтримки малозабезпечених.

Грубо кажучи, щоб жити в Америці краще, ніж 5 мільярдів людей в інших областях планети, потрібно працювати годин десять на тиждень і отримувати соціальну допомогу.

Своєрідність менталітету

Ще один позитивний момент - високий ступінь толерантності, національної та релігійної терпимості. Хоча емігранти часто скаржаться на «погане ставлення», воно проявляється в тому, що їх часом обходять на роботі, а не б'ють в підворіттях. У країнах, що розвиваються було б актуальне саме останній варіант.

У той же час - високий ступінь релігійності населення, яка часто дивує вихідців з України.

Що цікаво, віра не заважає європейцям концентруватися більше на прагматичних речах, ніж на якихось ідеях. Це не означає, що американці, англійці, французи і т.д. меркантильні свині.

«Ідеї» наших співвітчизників часто можуть полягати в тому, щоб купити найдорожчу машину в місті чи вигідно вийти заміж, щоб подруги заздрили. Американець ж, купуючи машину, думає насамперед про себе, а не про чужому сприйнятті.

Чи мінуси і проблеми в Америці і Європі?

П'ять названих вище особливостей є досить привабливими. Чи означає це, що держави «золотого мільярда» - це рай на Землі? Звичайно, ні.

Проблеми і незручності є скрізь. Докладніше про них ви можете прочитати в інших статтях, наприклад, дивіться детальніше про мінуси Канади, також на сайті багато статей про недоліки східноєвропейських країн, які теж випереджають СНД з розвитку.

Дивіться також непогану статтю про недоліки США.

Але, незважаючи на наявність певних мінусів, факт залишається фактом: жити на Заході справді спокійніше, безпечніше і багато в чому простіше.

Так що в еміграції дійсно є сенс.

{/LikeAndRead}