Вид на проживання в Латвії хороший спосіб іміграції до Європи

Латвія, м'яко кажучи, не фаворит щодо імміграції серед жителів СНД. Наші співвітчизники намагаються переїхати до Канади, Австралії, Чехію або, на худий кінець, до Фінляндії.

Однак у маленької прибалтійської країни є парочка дуже привабливих, більше того - унікальних особливостей у плані імміграції та отримання виду на проживання. Однак про все по порядку.

Вікно в Євросоюз

Чому отримання виду на проживання і далі громадянства Латвії саме по собі не занадто цінне? Відповідь проста. Тому що прибалтійські країни, хоча і підпущу під потужне крило Євросоюзу, залишаються задвірками Європи.

Вид на проживання в Латвії хороший спосіб іміграції до Європи
Дані держави мають безліч економічних і соціальних проблем - так що якість життя (за винятком, може бути, громадянських свобод і привілеїв жителів Шенгенської зони) не дуже-то відрізняється від українського.

{LikeAndRead}

Детально на цих проблемах зупинятися немає сенсу - якщо цікаво, читайте економічну літературу.

Для нас важливо, що сам по собі переїзд до Латвії та отримання ВНЖ не поліпшать життя кардинально.

При цьому процес бізнес-імміграції (тобто витратна, але найбільш надійна дорога) досить складний і дорогостящ.

Від фірми в Латвії потрібен великий статутний капітал і солідні податкові відрахування. Це змушує навіть не розглядати бізнес-імміграцію до Латвії як варіант (є набагато більш підходящі варіанти: бізнес-імміграція до Словенії, відкриття фірми в Угорщині і т.д).

Три аргументи на користь Латвії

Чому в заголовку статті сказано, що отримання ВНЖ в скромній прибалтійській країні є вікном в Європу?

Є кілька причин, які роблять висловлювання вище справедливим.

  1. Латвія входить до Євросоюзу.
  2. Латвія входить до Шенгенської зони, а значить її жителі можуть вільно переміщатися по 25 державам ЄС.

І, нарешті третє. Згідно з новим латвійському імміграційного законодавства (від першого липня 2010 року) отримати вид на проживання можна просто купивши нерухомість в країні або зробивши внесок в один з місцевих банків.

Це безпрецедентне рішення (принаймні для Євросоюзу). У наявності відкрита дорога для забезпечених людей в Європу: без зайвих формальностей і тяганини, причіпок до податків фірми і т.д. Детальніше про це читайте тут: ВНЖ в Латвії через нерухомість.

Як кажуть, дають - бери. Грішно не користуватися настільки апетитними можливостями.

{/LikeAndRead}