Громадянство Бельгії отримання, деякі нюанси

Тут вже був ряд статей на тему Бельгії:

  • Вступна стаття про імміграцію до Бельгії
  • Отримання ВНЖ
  • Отримання ПМЖ

У перерахованих матеріалах містилися деякі відомості про отримання громадянства. Тепер ми зупинимося на цьому питанні більш предметно.

Варіанти отримання паспорта

Насамперед, звертаємо вашу увагу на один відрадний факт: законодавство Бельгії про громадянство чи не найбільш м'яке і сприятливе для іммігрантів. У чому це виражається?

Громадянство Бельгії отримання, деякі нюанси
По-перше, слід відзначити велику різноманітність способів набуття повних прав:

  • за народженням - дитина, що народилася на території країни отримує громадянство, навіть якщо батьки ще не отримали свої паспорти, а мають тільки дозвіл на проживання;
  • по натруалізаціі - для нас цей спосіб найбільш цікавий; тут головна умова - деякий термін мешкання (законного!) на території країни;
  • є спрощені форми отримання - «громадянство за заявою» - це актуально в першу чергу для мають спорідненість по крові.
  • можливість вирішення питання в індивідуальному порядку для забезпечених людей (правда, тут потрібно дуже добре орієнтуватися в законах і на практиці подібний спосіб актуальний тільки за умови допомоги кваліфікованих юристів).

Особливості натуралізації

Інший позитивний момент - це невеликий мінімальний термін проживання на території країни плані отримання громадянства Бельгії з натуралізації.

{LikeAndRead}

Він становить 2 - 4 роки. За два роки можна отримати паспорт, якщо ви маєте статус біженця, у разі бізнес-імміграції строки більш довгі (спочатку 3 роки проживання за видом на проживання, потім отримання ПМЖ - права на безстрокове проживання - і вже потім даний громадянство).

Нарешті, третя позитивна риса бельгійського законодавства щодо імміграції та натуралізації - те, що з 2007 року не обов'язково відмовлятися від іноземного підданства, тобто житель України, отримавши права європейця може при цьому ще й зберегти свій паспорт з двоголовим орлом, що досить зручно: для вільного відвідування стає відкрита фактично більша частина світу.

Подвійне громадянство дозволяють далеко не всі розвинені країни; цінуєте Бельгію.

Підкреслимо, що держава ставиться до «старих» членам Євросоюзу - а значить, отримавши жадані права громадянина, ви автоматично набуваєте можливість жити і працювати в будь-якій країні ЄС.

Успіхів у еміграції!

{/LikeAndRead}